Som certifikovanou trénerkou I. stupňa pre fitness, kulturistiku a silový trojboj. V súčasnosti pracujem ako osobná trénerka vo Veľkom Šariši, kde od roku 2015 vediem individuálne aj skupinové tréningy pre ženy a mužov.

Zameriavam sa aj na cvičenia, ktoré odstraňujú bolesti pohybového aparátu. Robím to hlavne kvôli sebe, pretože po skončení 10-ročného súťažného obdobia sa objavili následky dlhodobého preťaženia.

REPREZENTANTKA V ARMWRESTLINGU 

Celý môj príbeh sa začal písať už na základnej škole. Už tam som sa súťažne venovala atletike, pretože šport priam zbožňujem. Zopár medailí mám aj z medzinárodných súťaží za šprint a štafetu, súťažila som tiež v stolnom tenise. Na strednej škole (SPŠ Stavebná Prešov) som sa začala súťažne venovať i armwrestlingu (pretláčaniu rukou). Súťaženie som v tomto športe po 10 rokoch ukončila kvôli opakujúcim sa zraneniam obidvoch lakťov. Po 5 ročnej pauze som sa v roku 2020 vrátila za súťažný stôl a stala som sa dvojnásobnou vicemajsterkou Slovenska.

Tento návrat netrval dlho, pretože som sa zároveň na tejto súťaži rozlúčila so súťažením v tomto športe. Potom som bola zvolená za člena výkonného výboru SAPR (Slovenská asociácia pretláčania rukou), v ktorej som pôsobila do 2/2023. 

Nie nadarmo sa hovorí – športom k trvalej invalidite.

To platí vtedy ak človek často prepína svoje sily, nevníma svoje telo alebo niečo videl na internete a myslí si, že už vie cvičiť. Fitness rovnako ako móda sa neustále mení a v súčasnosti sa dbá oveľa viac na funkčnosť, zdravie, prepojenie tela a mysle ako len na povrchné objemy, ktoré síce na prvý pohľad môžu zaujať, ale človeku môžu priniesť viac škody ako úžitku. Jednoducho povedané cvičme tak, aby nás nič nebolelo a pomohlo nám to zvládať rôzne pohyby v dennom živote. Snažím sa viesť ľudí k tomu, aby športovali, ale hlavne
vnímali svoje telo a vedeli rozoznať kedy je potrebná aj regenerácia. Je to veľmi individuálne a každý
z nás je iný , preto radšej uprednostňujem osobné tréningy, kde nastavím tréning pre konkrétneho
klienta a naučím správnu techniku cvikov.

Ak sa naučíme správne pohybové vzory so záťažou, tak až potom môžeme navštíviť fitko a ako nejaký doplnok použiť aj stroj na cvičenie. Dôležité sú základy, veď ani dom by sme nestavali od strechy. Ak už človek robí vrcholový šport, nemal by zabúdať na pravidelné kompenzačné cvičenia a dostatočnú regeneráciu.

Veľmi som obdivovala ľudí, ktorí na sebe pracovali. Bolo to mojím hnacím motorom. Myslím si, že takú tu vnútornú dravosť – agresiu som musela niekde vybíjať a tak som sa našla v silovom športe – v armwrestlingu (pretláčanie rukou).

Mnohí si teraz pomyslíte, čo to je za šport?! Áno, aj ja som si to na úplnom začiatku myslela. Ale, práve tento šport mi pomáhal.

Z takého psychologického hľadiska to bolo fajn. Na jednej strane mi tento šport pomáhal upokojovať sa , ale na druhej strane, čím viac som trénovala, tým viac som na tom pocite bola závislá a darilo sa mi.

Často som zachádzala do extrémov – chudnutie do súťažnej kategórie sa striedalo s ťažkými tréningami poháňané vnútornou agresivitou.

Moja osobnosť sa postupne menila

Môj pohľad na svet sa menil

Je zvláštne, že Biblia nám aj v tejto dôležitej oblasti poskytuje mnoho veľmi cenných základných rád. Boh do nej nechal zaznamenať všetko, čo je pre nás dôležité. Otázka štýlu ľudského života, otázka zdravia podmieňuje naše šťastie, životnú pohodu a tiež úspešnosť v živote. Boh si želá, aby sme boli spokojní a šťastní, a preto nám dal návod, ako máme o zdravie tela a ducha správne dbať.

Keď si prečítame správy v evanjeliách, zisťujeme, že Ježiš Kristus viac ako polovicu svojho času venoval uzdravovaniu ľudí (Mat 9,35.36; Sk 10,38).

Boh vie, že máme ťažkosti, zápasy a výzvy.
 Jeho cieľom nikdy nebolo to, aby sme jeden deň žili „ako v siedmom nebi“ a na druhý deň aby sme boli dole, porazení a v depresii preto, že máme problémy. On chce, aby sme si užívali každý jeden deň v našom živote.

Video – príprava na svetový pohár vo Varšave Nemiroff Cup 

Video – zostrih súťažne obdobie klub AWK Prešov 

Scroll to Top