Ježišu Kriste na Tvoju slávu! 


V začiatkoch v mojej tvorbe dominovali portréty žien štýlom geometrickej abstrakcie, kde som zaznamenávala ženskú tvár, figúru a jej ladné krivky. Niekedy expresívne ťahy štetcom alebo plné farebné plochy. Impresia, romantika inokedy abstraktné umenie. Používala som oblé, ale aj ostrejšie geometrické ohraničenia tvarov.

Farebne som prešla obdobím, keď dominovali hnedé farby zeme a kovu, krásna modrá farba, ale nebránila som sa ani hýrivým pestrofarebným farbám červenej a žltej.

Krátky čas ma fascinovali aj akty žien, ktoré som dávala na plátno v určitej decentnosti, pretože myšlienkou týchto obrazov nebolo zobraziť len samotné ľudské telo, ale obdiv k vnútornej kráse ženy.

Maľovala som aj portréty slávnych osobností ako Marilyn Monroe, Marlon Brando, AlCapone a podobne.

Ako zmenu a odreagovanie, mi nie je cudzia ani krajinomaľba. Milujem svoj rodný kraj a preto veľmi rada maľujem Veľký Šariš, Prešov a okolie.

Ako trénerka ľudského tela i pozitívny motivátor ľudskej duše obdivujem krásu vonkajšiu i vnútornú.

„Nechcem svojím maľovaním nič vysvetľovať alebo tým poukazovať na konkrétny problém, len chcem ukázať, čo všetko prejde mojou hlavou, aj keď to nedáva moc zmysel. Žiadny filter. Neexistuje nič, čo je treba o mojich obrazoch vedieť v predstihu, aby ste ich pochopili. Váš výklad je rovnako dobrý ako môj. „- Ole Fick

Obrátenie k Bohu a dennodenné modlitby ma v súčasnosti inšpirujú tvoriť obrazy s kresťanskou tématikou. Obrazy Ježiša Krista, Panny Márie a ďalších svätých znázorňujem v modernej podobe. Táto tvorba ovplyvňuje celý môj život, moju vieru, obrazy tvorím cez modlitby. 
 
Ježišu Kriste na Tvoju slávu!   
Scroll to Top