O mne

Moje meno je Veronika Ferencová (Očipová)

Od roku 2006 som sa venovala súťažne pretláčaniu rukou. Tento šport som musela v roku 2016 ukončiť kvôli opakujúcim sa zraneniam lakťov. Za toto obdobie som získala mnoho medailí, pohárov a ocenení. Medzi najvýznamnejšie patrí 3.miesto na Svetovom pohári vo Varšave, 4.miesto na majstrovstvách sveta v Poľsku, bola som majsterka Slovenska do 60kg a patrila som aj medzi TOP5 armwrestlerov na Slovensku.

Po súťažnom období som začala pracovať ako osobná fitness trénerka, túto prácu som mala veľmi rada, ale v roku 2020 som postupne túto prácu prestala robiť naplno, kvôli zhoršujúcemu sa zdravotnému stavu.

V roku 2018 som vydala svoju prvú knihu, v ktorej som opisovala svoje súťažne obdobie a celkovú motiváciu v športe. V roku 2019 som vydala druhú knihu, ktorá bola viac zameraná na duchovnú stránku, motiváciu a v niektorých častiach sa dotýkam aj ezoteriky. V tom istom roku som začala maľovať svoje prvé obrazy.

Ale aj napriek všetkému čo som dosiahla a robila som v sebe pociťovala akúsi prázdnotu a môj zdravotný stav sa stále len zhoršoval nie len po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Pribudli úzkosti a depresie. Priznám sa, že bolo to veľmi ťažké obdobie. Lekári mi nejak výrazne nepomohli, preto som sa často obracala na liečiteľov a pokúšala svoje zdravie vziať do vlastných rúk. Na istý čas bolo lepšie, ale potom prišli ešte horšie stavy.

V roku 2020 som po zdravotných problémoch pocítila silný dotyk Boha a nastalo moje obrátenie. Zmenil sa mi pohľad na svet a začala som žiť živú vieru v Boha.

Od vtedy som začala maľovať obrazy s kresťanskou tematikou ako poďakovanie s názvom CHVÁLA TEBE PANE! Inšpirujem sa modlitbami, posvätným ružencom, sv. omšou, študujem životopisy svätých a inšpiráciou sú mi aj ľudia, ktorých mám okolo seba.

Maľbu som nikdy neštudovala a za všetko vďačím len Bohu, ktorý vedie moju ruku.

,,Niekedy som si myslela, že zmyslom života je dosahovanie cieľov, mať úspechy, hnať sa za peniazmi, ale teraz viem, že zmyslom života je žiť len jednoduchý obyčajný život, robiť čo ma baví, byť zdravá a hlavne zo všetkého najviac každý deň ďakovať Bohu za to, že mi ukázal tu správnu cestu. Nebuďme zúfalí, že do nášho života vstúpi kríž – starosti, choroby… , lebo môže to znamenať aj niečo iné, niečo nové. Dnes viem, že ten kríž, bol na to, aby som sa obrátila. Ďakujem za talent, ktorý som dostala a som rada, že ním môžem potešiť celé nebo a tiež aj ľudské srdcia.

Chvála Ti Pane! “

Pravdu mal blahoslavený Carlo Acutis, keď povedal: „Objav Boha a nájdeš zmysel života.“

Viac o mne si môžete pozrieť a prečítať TU 

Veronika Ferencová

Svätosť v obrazoch/výrobky z dreva a živice 

Email: fitartsk@gmail.com

0908 409 560

Scroll to Top